Akcje

Dowiedz się jak pomagamy początkującym artystom!

Akcja "Wspieramy polską kulturę"

Zapraszamy do współtworzenia  Polskiego Festiwalu Sztuki 2023, którego organizatorem jest Fundacja Ludzi Sztuki. Naszym celem jest pomaganie polskim artystom i stworzenie im możliwości rozpoczęcia profesjonalnej kariery. Wszystkich, którym zależy na promowaniu polskiej kultury, zachęcamy do wspierania projektu, co umożliwi zorganizowanie kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

Dowiedz się co zyskasz wspierając naszą akcję

Czym jest Polski Festiwal Sztuki?

Polska jest krajem otwartym na wiele kultur. Tworzy i wspiera różne  przedsięwzięcia związane ze sztuką. W Polsce odbywają się festiwale romskie, żydowskie,  kresowe ale brakuje polskiego festiwalu, który przedstawiałby dzieła polskich artystów a tym samym i polskiej kultury. Dlatego powstał pomysł, żeby stworzyć wydarzenie jakim jest Polski Festiwal Sztuki.

Doskonałym pomysłem w ramach Polskiego Festiwalu Sztuki okazała się próba połączenia ze sobą kilku wiodących kategorii  z których każda znajduje odzwierciedlenie w naszych polskich, narodowych tradycjach. Wyróżnia się on na tle innych ważnych wydarzeń kulturalnych, ponieważ jego celem jest zaprezentowanie pełnej różnorodności polskiego świata artystycznego pozwalając zaistnieć zarówno tym, których inspirują dominujące trendy, jak i początkującym artystom niszowym.

Kiedy i gdzie odbędzie się Festiwal?

W 2023 roku  w dniach 11-12 listopada w Warszawie odbędzie się II edycja tego wydarzenia. Artyści zaprezentują się w 4 kategoriach: obraz, dźwięk, słowo, ruch.

Dlaczego warto współtworzyć to wydarzenie?

Jest to jedyny festiwal w Polsce o tak szerokiej formule. Obejmuje 4 kategorie: obraz, ruch, dźwięk, słowo i adresowany jest do artystów z całej Polski. Na zasięg przedsięwzięcia znacząco wpływa fakt, że w eliminacjach może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Jego celem jest propagowanie polskiego dorobku kulturalnego poprzez zaprezentowanie dzieł początkujących polskich artystów. Wspólna inwestycja w ich rozwój przyczynia się do rozwoju polskiej kultury, a charakter imprezy podkreśla i umacnia polską tożsamość narodową.

Kto może wziąć udział w Polskim Festiwalu Sztuki?

W festiwalu, w wyżej wymienionych kategoriach mogą wziąć udział polscy artyści z całego kraju i w każdym wieku. Wstępne preselekcje odbywają się pod okiem profesjonalistów, którzy wybierają uczestników do kolejnego etapu. Kolejnym krokiem jest prezentacja artystów na scenie lub w specjalnie przygotowanych w tym celu galeriach.

Do współtworzenia festiwalu organizatorzy zapraszają również samorządy. Ich przedstawiciele wybierają wśród swoich mieszkańców osoby, które będą reprezentować dany region. Organizatorzy oddają do ich dyspozycji scenę, galerię sztuki, miejsca do projekcji filmowych i innych wystąpień artystycznych, gdzie zaprezentują swoje talenty zespoły muzyczne, soliści, pisarze, poeci, tancerze, malarze, rzeźbiarze, a także osoby, które w szczególny i znaczący sposób wspierają lokalną kulturę i sztukę. Wyłonieni reprezentanci samorządów zadbają o zachowanie dziedzictwa narodowego swoich regionów.

Podczas uroczystej gali Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2023, statuetką Orła  wyróżnione zostaną samorządy oraz ich przedstawiciele, którzy w sposób szczególny troszczą się o Polskość, kultywują tradycje narodowe, promują talenty i wspierają najzdolniejszych. Przyznany też zostanie tytuł Samorządowego Mecenasa Polskiej Sztuki w kategoriach region, powiat, miasto, gminę.

Statut Fundacji Ludzi Sztuki Mushchelka

Regulamin PFS Orzeł 2023

Akcja "Wspieramy Polską Kulturę"

Polski Festiwal Sztuki "Orzeł "

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 11-12 listopada w 2023 roku, odbędzie się II edycja Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2023.

Ten multimedialny festiwal prezentować będzie artystyczne osiągnięcia debiutujących twórców, w dziedzinach takich jak: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO.

Polski Festiwal Sztuki Orzeł 2023 będzie promować szeroko pojętą kulturę i sztukę polską, jej nowe nurty przedstawiając młode pokolenie artystów wraz z jego najlepszymi dokonaniami. Angażować się będzie w projekty, które wyróżniać się będą na tle innych produkcji i trafiać będą do odbiorcy z nawiązaniami do polskiej literatury, polskiej kultury i polskiej sztuki. Ma założenie wspierać rodzimych artystów, by spełniać ich marzenia i prezentować ich talent światu.

Zbieramy na pierwszą płytę uzdolnionego artysty Filipa Moniuszko

To wokalista wywodzący się z rodziny słynnego kompozytora i dyrygenta Stanisława Moniuszki. Brał udział w brytyjskim „Idolu”, gdzie doszedł do półfinału. W Polsce jego talent objawił się w pierwszej edycji „The Voice of Poland.” Jest laureatem Polskiego Festiwalu Sztuki "ORZEŁ" 2016' w kategorii Dźwięk.

Zobacz jego występy w serwisie YouTube!.